To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów, a odpowiedź na nie jest uzależniona od kilku czynników, które omówimy w poniższym artykule.
Podstawowym czynnikiem jest sama kwota inwestycji. Jest ona uzależniona od wybranego sprzętu oraz pokrycia dachowego. Przekrój cenowy sprzętu i usług związanych z fotowoltaiką jest ogromny. Jeszcze większy jest przekrój jakości na rynku, zarówno sprzętu jak i ekip montażowych.

W ostatnich miesiącach Polska przeżywa prawdziwy Boom na panele fotowoltaiczne. Jest to spowodowane bardzo korzystnymi regulacjami prawnymi, które znacząco ułatwiają zostanie producentem zielonej energii. "Małe Instalacje", czyli według ustawy instalacje o mocy do 50 kWp, możemy na dzień dzisiejszy zamontować bez żadnego pozwolenia na budowę. Zakład Energetyczny ma obowiązek bezpłatnie podłączyć naszą instalację do sieci w ciągu 30 dni od złożenia wniosku o przyłączenie. Ta prosta procedura sprawia, że Polacy zaczęli masowo montować własne elektrownie słoneczne na dachach swoich domów.

Chcesz, by Twój dom był nowoczesny, oszczędny i miał jak najmniej negatywny wpływ na naturalne środowisko? Rozwiązaniem, które spełnia wymienione wymagania i zdecydowanie może wspomóc Twoje domowe gospodarstwo lub firmę, jest fotowoltaika Bydgoszcz. Innowacyjny system przekształci promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, którą będziesz mógł wykorzystać do zasilenia wszystkich urządzeń codziennego użytku bez ponoszenia kosztów.

Chcesz znacząco ograniczyć wydatki na prąd? Dlaczego nie wykorzystać w tym celu darmowej energii pochodzącej ze Słońca? Fotowoltaika Gdańsk to innowacyjny sposób na uzyskanie oszczędności i niezależności wobec dystrybutora energii. Rachunki za prąd i nieprzewidziane podwyżki mogą stać się przeszłością, wystarczy, że zainwestujesz w odnawialne źródła energii.

Rachunki za prąd Cię przytłaczają i szukasz sposobu na oszczędność? Cena prądu nie należy do najniższych, więc jeżeli w skali roku Twoje gospodarstwo domowe zużywa znaczne ilości energii, warto rozważyć montaż instalacji solarnej, która może pomóc w podreperowaniu domowego budżetu. Dzięki panelom fotowoltaicznym, a właściwie całemu systemowi, wytworzysz prąd ze słońca i zasilisz nim np. oświetlenie domu czy sprzęt RTV.