Blog Artykuły tematyczne

Wątpliwości czy obawy dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii bardzo często wynikają z niewiedzy. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga lub do kontaktu. Chętnie porozmawiamy.

scroll

Różnica w oszczędnościach dzięki fotowoltaice przed i po zmianach

05.01.2022
Różnica w oszczędnościach dzięki fotowoltaice przed i po zmianach

Zainteresowanie fotowoltaiką nie maleje. Wręcz przeciwnie - rośnie. Główne powody? Po pierwsze rosnące ceny prądu, które w obliczu podwyżek towarów i usług niestety nie cieszą. O ile na ceny paliwa, żywności czy materiałów budowlanych nie mamy wpływu, tak na to, czy będziemy w dalszym ciągu płacić rachunki za prąd już tak. Drugi powód, nadchodzące zmiany w wyniku, których obecny system opustów zastąpi net-billing - system kupna i sprzedaży wyprodukowanej energii.

 

Największą motywacją do inwestycji w instalację fotowoltaiczną nie powinna być myśl "teraz się opłaca, po zmianach nie" (od razu zaznaczymy - fotowoltaika w dalszym ciągu będzie się opłacać). Kluczowa jest różnica w wysokości oszczędności jakie będziemy w stanie wygenerować dzięci fotowoltaice przed i po zmianach, które wejdą w życie 1 kwietnia 2022 r.

 

Według naszych wstępnych obliczeń dla gospodarstwa o zapotrzebowaniu 5500 kWh wyszło, że osoba, która zdecyduje się na montaż instalacji przed zmianami zaoszczędzi ok. 3200 zł rocznie. Natomiast ta sama osoba, decydując się na montaż po zmianach zaoszczędzi ok. 2200 zł rocznie. Zwróćmy uwagę, że w obu przypadkach osoba posiadająca instalację fotowoltaiczną oszczędza.

 

 

Dlatego jeżeli od dawna myślisz o niezależności energetycznej, ale ciągle nie było odpowiedniego momentu, może teraz jest ten właściwy. Zarezerwuj jeden z ostatnich dostępnych terminów naszych doradców i poznaj możliwości dla swojego domu. To nic nie kosztuje.

 

www.sunpro.com.pl/kontakt

530 290 029