Blog Artykuły tematyczne

Wątpliwości czy obawy dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii bardzo często wynikają z niewiedzy. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga lub do kontaktu. Chętnie porozmawiamy.

scroll

Nowy nabór w programie “Mój Prąd 3.0”. Co wiemy?

15.09.2018
Nowy nabór w programie “Mój Prąd 3.0”. Co wiemy?

Aby powiedzieć o nowym naborze wniosków w programie “Mój Prąd 3.0”, trzeba zacząć od wyjaśnienia czym w ogóle ten program jest.

 

Mój Prąd to instrument, którego celem jest zwiększenie produkcji elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Mówiąc wprost, jest to forma wsparcia finansowego dla właścicieli gospodarstw domowych, którzy mogą zamontować na swoim dachu panele fotowoltaiczne o mocy 2-10 kW.

 

Do tej pory odbyły się dwa nabory wniosków:

pierwszy trwał od 30.08.2019 r. do 20.12.2019 r. 
drugi trwał od 13.01.2020 r. do 06.12.2020 r. 


Prosumenci otrzymali (bądź wciąż otrzymują z drugiego naboru) dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. 

 

Co z nowym naborem?

„Wytwarzanie i zużywanie energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na własne potrzeby, przedział mocy 2-10 kW, inwestycje podłączone do sieci OSD, koszty kwalifikowane od dnia 1 lutego 2020 r. oraz poziom dofinansowania zależny od zakresu rzeczowego inwestycji – to zasady, które będą obowiązywały w trzeciej odsłonie programu „Mój Prąd” – zapowiedział wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski. 

Trzeci nabór wniosków w programie “Mój Prąd 3.0” ma ruszyć 1 lipca 2021 r. i trwać do 20 grudnia 2021 r. (z możliwością przedłużenia) lub do wyczerpania alokacji środków. 

 

Przy nowym naborze możemy spodziewać się wsparcia finansowego w przypadku:

- mikroinstalacji fotowoltaicznej
- pomp ciepła
- punktów ładowania samochodów elektrycznych
- przydomowych magazynów energii
- inteligentnych systemów zarządzania energią w domu

 

O dofinansowanie będą mogły starać się osoby, które poniosły koszty związane z zakupem instalacji fotowoltaicznej po 1 lutego 2021 r.

 

Zapewnij sobie miejsce w kolejce - nie czekaj!

Poprzednie edycje programu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tak na pewno będzie również w przypadku trzeciego naboru. Środki finansowe przeznaczone na ten cel są ograniczone, dlatego ważne, aby nie czekać i złożyć wniosek jak najszybciej po uruchomieniu naboru. Będzie to oczywiste w przypadku osób, które są już szczęśliwymi posiadaczami instalacji w swoim gospodarstwie. Jest jednak wiele osób, które myślą o fotowoltaice, ale cały czas czekają na odpowiedni moment. 

 

Teraz jest odpowiedni moment!

Nasi pracownicy przeprowadzają klientów przez cały proces wnioskowania, pomagają we wszystkich formalnościach, monitorują statusy wniosków oraz - w przypadku konieczności - kontaktują się z właściwymi organami w celu uzupełnienia danych.

Jeżeli myślisz o fotowoltaice (ale nie tylko, cały czas trwa program Czyste Powietrze wspierający finansowo osoby zmieniające stare piece czy docieplające budynki), umów się z nami i otrzymaj bezpłatną wycenę możliwości dla Twojego domu.