Blog Artykuły tematyczne

Wątpliwości czy obawy dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii bardzo często wynikają z niewiedzy. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga lub do kontaktu. Chętnie porozmawiamy.

scroll

Ważne! Wyższe dotacje w programie Mój Prąd

22.11.2022
Ważne! Wyższe dotacje w programie Mój Prąd

To oficjalne - od 15 grudnia mamy wyższe dotacje na fotowoltaikę i magazyny energii. Na jakie kwoty można liczyć? Co z osobami, które skorzystały z dotacji przed wprowadzeniem zmian?


“W związku z sytuacją gospodarczą, w tym wysoką inflacją, a także kryzysem energetycznym w Europie, zostanie zwiększone dofinansowanie w ramach Programu Mój Prąd (MP4 – nabór wniosków trwający od dnia 15.04.2022 r.) o 2 tys. zł, do 6 tys. lub 7 tys. zł (w przypadku przedsięwzięć z dodatkowymi elementami) oraz magazynów energii do 15 tys. zł” - tak czytamy na stronie www.mojprad.gov.pl


Od 15 grudnia 2022 r. beneficjent programu Mój Prąd może otrzymać:

  • 6 000 zł - w przypadku złożenia wniosku wyłącznie o dofinansowanie do mikroinstalacji PV (do 50% kosztów kwalifikowanych)

 

W przypadku wnioskowania o dotację na fotowoltaikę wraz z magazynem energii:

  • 7 000 zł - instalacja fotowoltaiczna (do 50% kosztów kwalifikowanych),
  • 16 000 zł - magazyn energii (do 50% kosztów kwalifikowanych)


Dofinansowanie do magazynów ciepła oraz systemu HEMS/EMS nie ulega zmianie.


Co z osobami, które złożyły już wnioski o dofinansowanie lub otrzymały przelew?


Dla wypłaconych już wniosków koszty kwalifikowane zostaną ponownie przeliczne względem nowego poziomy dofinansowania i jeżeli przysługiwać będzie zwiększony poziom dofinansowania wypłacona zostanie różnica pomiędzy otrzymaną dotacją a dotacją jaką otrzymałby Wnioskodawca po zmianie poziomu dofinansowania.


Wnioskodawcy którzy otrzymali już wypłatę dofinansowania w ramach MP4 w poprzedniej wysokości nie będą musieli składać nowego wniosku.


Do kiedy trwa nabór wniosków?


Program Mój Prąd 4.0 miał trwać do 22 grudnia br. Na oficjalnej stronie czytamy jednak, że program został przedłużony do 31 marca 2023 r.

 

 

Warto już dziś umówić spotkanie z doradcą, aby poznać ostateczną kalkulację kosztów inwestycji. Spotkanie jest bezpłatne:

www.sunpro.com.pl/kontakt

530 290 029

biuro@sunpro.com.pl