Blog Artykuły tematyczne

Wątpliwości czy obawy dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii bardzo często wynikają z niewiedzy. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga lub do kontaktu. Chętnie porozmawiamy.

scroll

Dlaczego nie warto czekać z fotowoltaiką do końca roku?

15.09.2020
Dlaczego nie warto czekać z fotowoltaiką do końca roku?

Rozmawiając z klientami o inwestycji w Odnawialne Źródła Energii, często słyszymy: “mam czas”, “może później”, “zastanowię się”. Każdy podejmuje decyzję samodzielnie, jednak chcemy podpowiedzieć, dlaczego nie warto czekać.

 

1. Idzie nowe? 

Koniec systemu opustów dla prosumenckich mikroinstalacji od 2022 r. - takie komunikaty docierają do nas od pewnego czasu. Propozycje zakładają, że prosumenci wchodzący na rynek od początku przyszłego roku otrzymają bezterminową możliwość sprzedaży nadwyżek energii elektrycznej do sprzedawcy zobowiązanego, system opustów nie będzie już dostępny. 

Jest możliwość korzystania ze "starych" zasad przez 15 lat (co gwarantuje ustawa) - montaż instalacji fotowoltaicznej do końca 2021 r. Dlatego jeżeli chcesz mieć wybór, nie odkładaj decyzji o inwestycji na przyszły rok. 

 

2. Wyprzedź boom na fotowoltaikę

Zapowiadane zmiany wróżą wzrost zainteresowania montażem instalacji fotowoltaicznych w 2021 r. I tu może pojawić się problem. Mimo wielu firm w branży, dostępność ekip monterskich będzie ograniczona, a to oznacza dłuższy czas oczekiwania na realizację inwestycji. Teraz jesteś w uprzywilejowanej pozycji - możesz wybrać najlepszą, sprawdzoną, doświadczoną ekipę. Nie musisz się również martwić czy zdążysz z montażem oraz wymianą licznika przez operatora przed końcem roku.

 

3. Stań na początku kolejki po dofinansowanie

1 lipca rusza nabór w programie “Mój Prąd 3.0”. O dotację na fotowoltaikę mogą ubiegać się osoby, które poniosły koszty związane z zakupem instalacji po 1 lutego 2021 r. Zainteresowanie programem jest ogromne, dlatego im szybciej złożysz wniosek tym lepiej - środki finansowania są ograniczone. W Sun-Pro nie musisz przejmować się formalnościami - we wszystkim Ci pomożemy.

 

4. Korzystaj ze słońca - teraz

Mamy lato i dużo słońca. To dobry moment na efektywne wykorzystanie nasłonecznienia w celu produkcji większej ilości prądu (nadwyżki można zmagazynować i wykorzystać w okresie jesienno-zimowym, gdy nasłonecznienie jest dużo mniejsze).

 

Korzyści płynących z inwestycji w fotowoltaikę i inne obszary OZE jest dużo więcej. O wszystkich chętnie opowiemy na niezobowiązującym, bezpłatnym spotkaniu z naszym doradcą. Umów się już dziś i bądź mądrzejszy niż inni.

tel. 530 290 029