Blog Artykuły tematyczne

Wątpliwości czy obawy dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii bardzo często wynikają z niewiedzy. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga lub do kontaktu. Chętnie porozmawiamy.

scroll

Magazyn energii - teraz z dotacją 16 000 zł

20.07.2023
Magazyn energii - teraz z dotacją 16 000 zł

Zainteresowanie magazynami energii rośnie z miesiąca na miesiąc. Ma w tym swój udział dotacja z programu Mój Prąd, która uwzględnia te urządzenia. Dofinansowanie do magazynów energii w ramach trwającego programu Mój Prąd 5.0 to aż 16 000 zł. Do 11 lipca złożono 2,07 tys. wniosków.

 

rozmowa z panem Mariuszem - klient Sun-Pro, który zdecydował się na inwestycję w magazyn energii

 

Inwestycja w magazyn energii może przynieść wiele korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla ogólnego systemu energetycznego. Jak mądrze korzystać z magazynu energii, aby obniżyć rachunki za prąd i skrócić okres zwrotu tej inwestycji?

 

  • Magazynowanie energii z instalacji fotowoltaicznej na własne potrzeby

W ciągu dnia, gdy produkcja energii jest największa, korzystamy z niej na zasadzie autokonsumpcji. Nadwyżki - zamiast sprzedawać do zakładu energetycznego - ładują akumulator. Wieczorem energię ponownie wykorzystujemy bez konieczności jej zakupu.

 

  • Magazynowanie energii z instalacji fotowoltaicznej w celu wieczornej sprzedaży

Obecnie osoby rozliczające się w systemie net-billing kupują i sprzedają energię po średniej cenie rynkowej. Od 1 lipca 2024 r. wejdzie godzinowe rozliczenie produkcji prądu z OZE. To pozwoli na magazynowanie energii wyprodukowanej z fotowoltaiki i sprzedaż jej wieczorem, gdy ceny za energię będę najwyższe.

 


Nie musisz czekać!


Każdy ma możliwość zmiany dostawcy prądu. Dzięki rozwiązaniu Keno-Energia (Grupa KENO - jeden z największych dystrybutorów i producentów systemów fotowoltaicznych w Europie) już dziś można sprzedać każdą ilość energii z uwzględnieniem tzw. "pików" godzinowych.

 

 

Dotacja

Obecnie dotacja na magazyn energii wynosi 16 000 zł. Składamy wnioski w imieniu naszych klientów.

 

 

Zainteresowałeś/aś się tym rozwiązaniem? Sprawdźmy opłacalność inwestycji i możliwości dla Twojego domu.

530 290 029

formularz kontaktowy