Elektrownia słoneczna w Gdańsku - Pomorskie

Czy można posiadać elektrownię na wyłączność?Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu alternatywnych źródeł energii jesteś w stanie stworzyć własną elektrownię i wytwarzać taką ilość prądu jakiej potrzebujesz. Jeżeli dysponujesz niezagospodarowaną powierzchnią, którą chciałbyś rozsądnie wykorzystać, zastanów się nad inwestycją w farmę fotowoltaiczną.

Za sprawą składających się na nią krzemowych ogniw, wytworzysz prąd, którego źródło stanowi promieniowanie słoneczne. Możesz wówczas działać na własny rachunek uniezależniając się od narzuconego dystrybutora energii elektrycznej oraz mieć niebagatelny wpływ na poprawę środowiska naturalnego. Naziemne elektrownie słoneczne mają charakter wielkopowierzchniowy, więc trzeba pamiętać, że ich wielkość uzależniona jest od zakresu dostępnego miejsca, ale także od ilości prądu potrzebnego do zasilenia m.in. oświetlenia, urządzeń i maszyn znajdujących się w firmie, fabryce czy gospodarstwie rolnym.

Jak działa elektrownia słoneczna?

Wydajność przyszłej elektrowni słonecznej na zadowalającym poziomie pozwoli uzyskać jedynie dokładność działań na wszystkich etapach inwestycji - rozpoczynając od wnikliwej oceny lokalizacji, w obrębie której mają zostać zainstalowane panele, poprzez wykonanie szczegółowego projektu oraz montaż systemu przeprowadzony przez przeszkolonych fachowców.

Elektrownia słoneczna działa najefektywniej w miejscu o największym nasłonecznieniu oraz niskim stopniu zapylenia, a także kiedy zachowane są prawidłowe parametry instalacji m.in. kąt nachylenia paneli względem padania promieni słonecznych. Nie bez znaczenia jest również dobór paneli pod względem specyfikacji w tym m.in. wymaganej mocy oraz dostosowanie instalacji do ukształtowania terenu. Wysoka produktywność i bezawaryjne działanie elektrowni fotowoltaicznej pozwala uzyskać bezpieczeństwo energetyczne oraz niezależność finansową.

Elementy elektrowni słonecznej

Podstawowym elementem składowym elektrowni słonecznej są wspomniane panele fotowoltaiczne, zwane również modułami. Złożone są z ogniw, których liczba i dobór pod kątem mocy pozwala uzyskać niezbędną ilość prądu potrzebnego do nieprzerwanego działania urządzeń. Nowoczesna konstrukcja ogniw fotowoltaicznych została stworzona z myślą o przekształceniu światła słonecznego w energię elektryczną, która w pierwszym etapie produkcji ma postać prądu stałego. Przepływając kolejno przez inwerter (falownik), odpowiednio dobrany do Twojej elektrowni, uzyskujesz użytkowy prąd zmienny. Innym ważnym zadaniem inwertera jest monitorowanie pracy instalacji, m.in. masz wgląd w ilość wyprodukowanej energii.

Systemy bezpieczeństwa to niezbędne składniki każdej elektrowni słonecznej, ponieważ pozwalają ochronić jej elementy przed wpływem nieoczekiwanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Wśród nich wyróżnia się różnego rodzaju bezpieczniki, ograniczniki przepięć, instalacje odgromowe.

Montaż to jeden z kluczowych etapów realizacji inwestycji fotowoltaicznej. Panele zostają osadzone na konstrukcji wolnostojącej, której bardzo wysoka jakość warunkuje odporność na warunki atmosferyczne i ograniczenie pojawiania się korozji, a w konsekwencji znakomitą żywotność.